Resultater
Rideklub Vestsjælland
 


Online link

DRF Stævnesystem - RKVS Cup Cake Cup 2016 og 2. kvalifikation i D4 CUP
02/04/2016 - 03/04/2016


 

Klasseoversigt
6.LD2-B Ponyer 2014 - A
7.LC-B Procentklasse Pony - A
8.Land & Fritid D4 Cup dressur pony 2. kvalifikation - A
11.LD2-B Heste 2014 - A
12.LC-A Procentklasse Heste - A
13.LB-A Procentklasse Heste - A
14.M's Foder - D4 Cup dressur hest 2.kvalifikation - A
15.LA-A Procentklasse Heste - A

 

Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Cup Cake Cup 2016 og 2. kvalifikation i D4 CUP
02/04/2016 - 03/04/2016


 

6 LD2-B Ponyer 2014 - A
 

 

Antal plac.: 1  
Dotering:  

 

Dommere: C: Carina Lyons

 

Sponsor: Staldens Dyrecenter
Ærespræmie: Lynghuset, Gørlev Legetøj

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

33

STRANDAGERS REGINA - 1

Karina Sørensen

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

164,50
1

 

 

165

78,333

1

4

34

PRINS EJGIL - 3

Eya Mathilde Hald

Slagelse Rideklub

 

 

153,50
2

 

 

154

73,095

 

2

62

AMIGO - 1

Mathilde Engkebølle Rasmussen

Møllebakkens Rideklub

 

 

141,50
3

 

 

142

67,381

 

Top | Retur


 

Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Cup Cake Cup 2016 og 2. kvalifikation i D4 CUP
02/04/2016 - 03/04/2016


 

7 LC-B Procentklasse Pony - A
 

 

Antal plac.: 3  
Dotering:  

 

Dommere: C: Carina Lyons

 

Sponsor:  Aveve Foder
Ærespræmie:  Høng Handelscenter

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

 68

CAISO - 1

Sofie Stang

Skovlundegård Rideklub

 

 

72,80
1

 

 

73

72,800

1

6

 63

RM CAISER - 1

Mie Dahlbo Jensen

Rytterforeningen i Skælskør

 

 

70,87
2

 

 

71

70,870

2

8

10

KAGEMAND - 3

Jasmin Faber

Noagård Rideklub

 

 

70,43
3

 

 

70

70,430

3

4

33

STRANDAGERS REGINA - 1

Karina Sørensen

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

70,00
4

 

 

70

70,000

 

12

16

KILDEDALS PIECE OF HEAVEN - 1

Signe Løvgreen Madsen

Odsherreds Rideklub

 

 

68,04
5

 

 

68

68,040

 

7

68

CAISO - 1

Sofie Stang

Skovlundegård Rideklub

 

 

67,83
6

 

 

68

67,830

 

9

31

TROJA - 1

Astrid Dahl Sørensen

Odsherreds Rideklub

 

 

67,17
7

 

 

67

67,170

 

2

34

PRINS EJGIL - 3

Eya Mathilde Hald

Slagelse Rideklub

 

 

66,60
8

 

 

67

66,600

 

10

35

RESI KASTANJEGÅRD - 2

Ida Jensen

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

64,35
9

 

 

64

64,350

 

11

46

RAMBO - 2

Filippa My

Odsherreds Rideklub

 

 

63,48
10

 

 

63

63,480

 

3

11

FALKENHOFS INFINITY - 1

Esther Bang Jensen

Algestrup Sportsrideklub

 

 

61,60
11

 

 

62

61,600

 

5

23

ASLAN AF VOGNMANDSGÅRDEN - 1

julie Kristensen

Haflinger Sport

 

 

60,00
12

 

 

60

60,000

 

Top | Retur


 

Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Cup Cake Cup 2016 og 2. kvalifikation i D4 CUP
02/04/2016 - 03/04/2016


 

8 Land & Fritid D4 Cup dressur pony 2. kvalifikation - A
 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

Dommere: C: Carina Lyons

 

Sponsor:  Land & Fritid
Ærespræmie:  Aveve Foder og RKVS

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

10

KAGEMAND - 3

Jasmin Faber

Noagård Rideklub

 

 

159,50
1

 

 

160

69,348

1

1

63

RM CAISER - 1

Mie Dahlbo Jensen

Rytterforeningen i Skælskør

 

 

158,50
2

 

 

159

68,913

2

3

16

KILDEDALS PIECE OF HEAVEN - 1

Signe Løvgreen Madsen

Odsherreds Rideklub

 

 

158,00
3

 

 

158

68,696

 

2

31

TROJA - 1

Astrid Dahl Sørensen

Odsherreds Rideklub

 

 

149,50
4

 

 

150

65,000

 

6

35

RESI KASTANJEGÅRD - 2

Ida Jensen

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

149,50
4

 

 

150

65,000

 

7

46

RAMBO - 2

Filippa My

Odsherreds Rideklub

 

 

148,50
6

 

 

149

64,565

 

5

11

FALKENHOFS INFINITY - 1

Esther Bang Jensen

Algestrup Sportsrideklub

 

 

131,00
7

 

 

131

56,957

 

Top | Retur


 

Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Cup Cake Cup 2016 og 2. kvalifikation i D4 CUP
02/04/2016 - 03/04/2016


 

11 LD2-B Heste 2014 - A
 

 

Antal plac.: 3  
Dotering:  

 

Dommere: C: Carina Lyons

 

Sponsor:  Winthers Rideudstyr
Ærespræmie:  Aveve foder og RKVS

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

9

40

UNIQHORS WHITE STAR

Mette Hyldebjerg

Rideklub Vestsjælland

 

 

151,50
1

 

 

152

72,143

1

8

28

ENGLYKKE'S HERO - 1

Linea Fogh Pedersen

Vemmelev Rideklub

 

 

149,50
2

 

 

150

71,190

2

2

65

LUCKY AF BENNEDSGAARD

Line Bisgaard Petersen

Rideklub Vestsjælland

 

 

147,00
3

 

 

147

70,000

3

6

45

LAMBJERGLUNDS DAKOTA

Lea Pedersen

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

146,00
4

 

 

146

69,524

 

7

26

FYLKIR PUGLUND

christina petersen

Ertebjerggaard Sports Rideklub

 

 

144,00
5

 

 

144

68,571

 

11

69

VESTERDAMS PANDIA

Christine Buskov

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

137,50
6

 

 

138

65,476

 

5

42

SILJA FRA SOGNEFOGEDGAARD

Signe Bisgaard

Sorø Sportsrideklub af 1992

 

 

135,50
7

 

 

136

64,524

 

1

32

KASTKÆR CANASSIS

Julie Lund Andersen

Rideklub Vestsjælland

 

 

132,00
8

 

 

132

62,857

 

10

41

CANTONA AF HØJVANG

Mie Nielsen

Rideklub Vestsjælland

 

 

130,50
9

 

 

131

62,143

 

4

44

STATUS MIX

Mie Larsen

Haflinger Sport

 

 

130,50
9

 

 

131

62,143

 

3

17

ROYAL CLASSIC

Kimmie Lytjohan Nørkov

Rideklub Vestsjælland

 

 

127,50
11

 

 

128

60,714

 

Top | Retur


 

Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Cup Cake Cup 2016 og 2. kvalifikation i D4 CUP
02/04/2016 - 03/04/2016


 

12 LC-A Procentklasse Heste - A
 

 

Antal plac.: 3  
Dotering:  

 

Dommere: C: Annika Mikkelsen

 

Sponsor:  Winthers Rideudstyr
Ærespræmie:  Thomas Guldsmed og RKVS

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

18

GRAVGAARDS ZANDER

Vickie Olsen

Rideklubben Vestervang

 

 

70,00
1

 

 

70

70,000

1

6

2

SKOVLY'S DONNA - 1

Julie Lund Andersen

Rideklub Vestsjælland

 

 

69,58
2

 

 

70

69,580

2

9

37

GRAVGAARDS ZANDER

Vickie Olsen

Rideklubben Vestervang

 

 

69,00
3

 

 

69

69,000

3

1

28

ENGLYKKE'S HERO - 1

Linea Fogh Pedersen

Vemmelev Rideklub

 

 

67,20
4

 

 

67

67,200

 

3

47

VALHALLAS LADYBIRD

Louise Helskov Christensen

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

67,00
5

 

 

67

67,000

 

11

2

SKOVLY'S DONNA - 1

Julie Lund Andersen

Rideklub Vestsjælland

 

 

66,80
6

 

 

67

66,800

 

7

47

VALHALLAS LADYBIRD

Louise Helskov Christensen

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

65,60
7

 

 

66

65,600

 

8

14

QUEEN OF PIRATES

Lene Keinicke

Rideklub Vestsjælland

 

 

65,20
8

 

 

65

65,200

 

10

1

LOTTE EGESKOV

Iben Thornholm

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

62,20
9

 

 

62

62,200

 

5

1

LOTTE EGESKOV

Iben Thornholm

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

61,25
10

 

 

61

61,250

 

2

24

ASLAN AF VOGNMANDSGÅRDEN - 1

yvonne kristensen

Haflinger Sport

 

 

58,40
11

 

 

58

58,400

 

Top | Retur


 

Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Cup Cake Cup 2016 og 2. kvalifikation i D4 CUP
02/04/2016 - 03/04/2016


 

13 LB-A Procentklasse Heste - A
 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

Dommere: C: Annika Mikkelsen

 

Sponsor:  RKVS og Horze Slagelse
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

13

PRIDE

Anna Pico Larsen

Slagelse Rideklub

 

 

68,17
1

 

 

68

68,170

 

2

9

SPARTAS KOMET

Camilla Overvad Laursen

Rideklub Vestsjælland

 

 

66,83
2

 

 

67

66,830

1

5

20

STALD-MAJBØL'S SUNGARD

Jannie Surrow Hedegaard

Møllebakkens Rideklub

 

 

64,50
3

 

 

65

64,500

2

4

38

DONNA MINDED

Charlotte Herhold

Rideklub Vestsjælland

 

 

64,33
4

 

 

64

64,330

 

1

20

STALD-MAJBØL'S SUNGARD

Jannie Surrow Hedegaard

Møllebakkens Rideklub

 

 

62,66
5

 

 

63

62,660

 

Top | Retur


 

Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Cup Cake Cup 2016 og 2. kvalifikation i D4 CUP
02/04/2016 - 03/04/2016


 

14 M's Foder - D4 Cup dressur hest 2.kvalifikation - A
 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

Dommere: C: Annika Mikkelsen

 

Sponsor:  M's Foder
Ærespræmie:  Skovgaard Vine og RKVS

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

64

VONG'S RAVINI

Katharina Rasmussen

Aagerupgård Sportsrideklub

 

 

224,50
1

 

 

225

74,833

1

7

39

ÅENS ROCK HOUND

Liv Hart

Rideklub Vestsjælland

 

 

203,00
2

 

 

203

67,667

2

2

13

PRIDE

Anna Pico Larsen

Slagelse Rideklub

 

 

199,00
3

 

 

199

66,333

 

1

6

POPPELGAARDENS ETALON

Cathrine Lindeschou Petersen

Stenlille Sportsrideklub

 

 

197,00
4

 

 

197

65,667

 

6

38

DONNA MINDED

Charlotte Herhold

Rideklub Vestsjælland

 

 

195,50
5

 

 

196

65,167

 

5

3

LIMONE

Sofie Nielsen

Rideklub Vestsjælland

 

 

194,00
6

 

 

194

64,667

 

Top | Retur


 

Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Cup Cake Cup 2016 og 2. kvalifikation i D4 CUP
02/04/2016 - 03/04/2016


 

15 LA-A Procentklasse Heste - A
 

 

Antal plac.: 3  
Dotering:  

 

Dommere: C: Annika Mikkelsen

 

Sponsor:  Skovgaard Vine og RKVS
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

48

VESTERDAMS PANDIA

Lærke M. Siggaard

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

72,41
1

 

 

72

72,410

1

1

64

VONG'S RAVINI

Katharina Rasmussen

Aagerupgård Sportsrideklub

 

 

69,44
2

 

 

69

69,440

2

4

39

ÅENS ROCK HOUND

Liv Hart

Rideklub Vestsjælland

 

 

68,14
3

 

 

68

68,140

3

5

27

OLIVIA

Line Cecillie Pedersen

Odsherreds Rideklub

 

 

67,04
4

 

 

67

67,037

 

6

43

KALEA ANAYA

Patrick Andersen

Rideklub Vestsjælland

 

 

65,37
5

 

 

65

65,370

 

2

9

SPARTAS KOMET

Camilla Overvad Laursen

Rideklub Vestsjælland

 

 

65,19
6

 

 

65

65,190

 

8

3

LIMONE

Sofie Nielsen

Rideklub Vestsjælland

 

 

65,00
7

 

 

65

65,000

 

9

27

OLIVIA

Line Cecillie Pedersen

Odsherreds Rideklub

 

 

63,79
8

 

 

64

63,790

 

10

43

KALEA ANAYA

Patrick Andersen

Rideklub Vestsjælland

 

 

62,41
9

 

 

62

62,413

 

3

30

VIBENNA

Linnea Wilner Hansen

Glostrup Rideklub

 

 

61,66
10

 

 

62

61,660

 

Top | Retur

Resultater

 


Online link

DRF Stævnesystem - RKVS Cup Cake Cup 2016 og 2. kvalifikation i D4 CUP
02/04/2016 - 03/04/2016


 

Klasseoversigt
1.RKVS Hold Cup Cake Cup 2016 - A

 

Resultatliste

 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Cup Cake Cup 2016 og 2. kvalifikation i D4 CUP
02/04/2016 - 03/04/2016


 

1 RKVS Hold Cup Cake Cup 2016 - A
 

 

Dotering:  

 

Dommere: C: Annika Mikkelsen

 

 
 

Plac

Hold

Resultat
 

Rytter

Hest

E

H

C

M

B

I alt

1

TEAM WULFF DRESSAGE

 

 

138

 

 

138

 

HEDEGÅRDEN´S DELUX

Stine Degn

 

 

66,900

 

 

67

 

ASHLEY LINDEBJERG

Pia Wulff Dileng

 

 

68,800

 

 

69

 

UNIQHORS WHITE STAR

Mette Hyldebjerg

 

 

68,810

 

 

69

2

SÅDAN SET FED NOK HOLD

 

 

136

 

 

136

 

MOSEGÅRDENS DITLEV - 1

Matilde Liv Petersen

 

 

64,710

 

 

65

 

SPARTAS KOMET

Camilla Overvad Laursen

 

 

66,670

 

 

67

 

BRIJOL - 1

Sara Grimbühler

 

 

69,520

 

 

70

3

DRESSUR TOSSERNE

 

 

136

 

 

136

 

ZEATBELT FIRFOD

Rose Boye Christensen

 

 

64,630

 

 

65

 

SANDRO LAD

Mette Sevel

 

 

67,000

 

 

67

 

BIANCA

Line Kosiara Børner

 

 

69,170

 

 

69

 

OLSEN BANDEN

 

 

134

 

 

134

 

VIBELYNGS POLKATANZ

Nadja Engelhardt

 

 

60,290

 

 

60

 

ØSTRUPS RESOLUTE

Mette Hansen

 

 

66,000

 

 

66

 

CANDY BELL

Jeanette Rem Larsen

 

 

68,400

 

 

68

 

TEAM ANDERSEN

 

 

132

 

 

132

 

KALEA ANAYA

Patrick Andersen

 

 

62,410

 

 

62

 

SKOVLY'S DONNA - 1

Julie Lund Andersen

 

 

69,380

 

 

69

 

DE GLADE PIGER

 

 

132

 

 

132

 

HH QUASIMODO OX

Bettina Haupt

 

 

 

 

 

 

 

ROLIGHEDENS KAROZO - 1

Cille Madsen

 

 

65,200

 

 

65

 

LEICO

Vibeke Lønskov

 

 

66,580

 

 

67

 

POT OG PANDER

 

 

129

 

 

129

 

SIR MONTY PYTHON - 1

Stefanie Falster-Hansen

 

 

62,780

 

 

63

 

RESI KASTANJEGÅRD - 1

Nanna S. Fjordbak Kristensen

 

 

64,000

 

 

64

 

LIMONE

Sofie Nielsen

 

 

65,000

 

 

65

 

OREO

 

 

128

 

 

128

 

BANDA - 2

Ann-Sofie Petersen

 

 

61,770

 

 

62

 

CAISO - 1

Fie Skødt

 

 

62,060

 

 

62

 

SASCHA - 3

Martine Hildan

 

 

66,130

 

 

66

 

TEAM GRØNHOLTGAARD

 

 

128

 

 

128

 

GABY STENGAARD

Lone Petersen

 

 

61,380

 

 

61

 

FANTA

Johanne Beyer Hjort Jensen

 

 

62,330

 

 

62

 

SKOVBÆKKEN´S CLARA

Bente Knudsen

 

 

65,630

 

 

66

 

ROR´S PIGER

 

 

124

 

 

124

 

STIDSBJERGS PONCHO - 2

Asta Emilie Tørnsø Johansen

 

 

61,670

 

 

62

 

FLEUR CHEVAL - 1

Rebekka Strande

 

 

62,590

 

 

63

Top | Retur