Resultater
Rideklub Vestsjælland
 


Online link

DRF Stævnesystem - RKVS D-stævne i dressur d. 4. og 5. juni 2016 m. kvalifikations klasse i klubmesterskabet 2016
04/06/2016 - 05/06/2016


 

Klasseoversigt
1.LD Procentklasse pony - A
2.LC Procentklasse Pony - A
3.LB Procentklasse Pony - A
8.LD Procentklasse Heste - A
9.LC Procentklasse Heste - A
10.1. Kvalifikation til klubmesterskabet 2016 Hest & Pony - A
11.LB Procentklasse Heste - A
12.LA Procentklasse Heste - A
13.LA4, LA5 og LA6 Procentklasse Heste - A

 

Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS D-stævne i dressur d. 4. og 5. juni 2016 m. kvalifikations klasse i klubmesterskabet 2016
04/06/2016 - 05/06/2016


 

1 LD Procentklasse pony - A
 

 

Antal plac.: 1  
Dotering:  

 

Dommere: C: Mette Ludvigsen

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

29

LILLE LINDHOLT SESIGLE - 2

Anna Jørgensen

Rideklub Vestsjælland

 

 

66,94
1

 

 

67

66,940

1

2

19

ASLAN AF VOGNMANDSGÅRDEN - 1

julie Kristensen

Haflinger Sport

 

 

66,67
2

 

 

67

66,670

 

3

29

LILLE LINDHOLT SESIGLE - 2

Anna Jørgensen

Rideklub Vestsjælland

 

 

64,52
3

 

 

65

64,520

 

Top | Retur


 

Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS D-stævne i dressur d. 4. og 5. juni 2016 m. kvalifikations klasse i klubmesterskabet 2016
04/06/2016 - 05/06/2016


 

2 LC Procentklasse Pony - A
 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

Dommere: C: Mette Ludvigsen

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

30

POPPELGÅRDENS DUNDEE - 1

Amalie Willum Hansen

Ringsted Sports Rideklub

 

 

69,35
1

 

 

69

69,350

1

4

25

HIGH FLOWN'S BRITTANY GOLD - 2

Sophia Friis Starup

Solrød Rideklub

 

 

67,60
2

 

 

68

67,600

2

7

7

ELMEGÅRDENS SIR KONRAD - 2

Amalie Stubgaard Rudbæk

Næstved Sportsrideklub

 

 

67,20
3

 

 

67

67,200

 

2

30

POPPELGÅRDENS DUNDEE - 1

Amalie Willum Hansen

Ringsted Sports Rideklub

 

 

66,40
4

 

 

66

66,400

 

6

28

RESI KASTANJEGÅRD - 2

Ida Bøgelund Jensen

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

63,70
5

 

 

64

63,700

 

3

19

ASLAN AF VOGNMANDSGÅRDEN - 1

julie Kristensen

Haflinger Sport

 

 

61,60
6

 

 

62

61,600

 

1

10

HIGH FLOWN'S BRITTANY GOLD - 2

Sarah Friis Starup

Solrød Rideklub

 

 

59,60
7

 

 

60

59,600

 

Top | Retur


 

Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS D-stævne i dressur d. 4. og 5. juni 2016 m. kvalifikations klasse i klubmesterskabet 2016
04/06/2016 - 05/06/2016


 

3 LB Procentklasse Pony - A
 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

Dommere: C: Mette Ludvigsen

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

28

RESI KASTANJEGÅRD - 2

Ida Bøgelund Jensen

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

65,00
1

 

 

65

65,000

1

1

9

REMEMBER ME - 1

Anine Bagge Jørgensen

Hashøj Rideklub

 

 

64,68
2

 

 

65

64,680

2

5

9

REMEMBER ME - 1

Anine Bagge Jørgensen

Hashøj Rideklub

 

 

64,66
3

 

 

65

64,660

 

4

7

ELMEGÅRDENS SIR KONRAD - 2

Amalie Stubgaard Rudbæk

Næstved Sportsrideklub

 

 

63,39
4

 

 

63

63,390

 

2

17

FLYING TIMON - 1

Telma Sofie Høstbo

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

 

 

63,39
4

 

 

63

63,390

 

Top | Retur


 

Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS D-stævne i dressur d. 4. og 5. juni 2016 m. kvalifikations klasse i klubmesterskabet 2016
04/06/2016 - 05/06/2016


 

8 LD Procentklasse Heste - A
 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

Dommere: C: Mette Ludvigsen

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

32

CARNA CAPETCO

Linea Fogh Pedersen

Vemmelev Rideklub

 

 

69,76
1

 

 

70

69,760

1

4

14

HJORTHØJ'S RAKET

Tina Nielsen

Rideklub Vestsjælland

 

 

67,62
2

 

 

68

67,620

2

5

6

THE TOUCH OF COCO

Maria Källberg Kristensen

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

67,38
3

 

 

67

67,380

 

1

6

THE TOUCH OF COCO

Maria Källberg Kristensen

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

65,28
4

 

 

65

65,280

 

6

31

LE MANS

Alexandra Dacia Larsen

Heslegård Sportsrideklub

 

 

64,29
5

 

 

64

64,290

 

2

31

LE MANS

Alexandra Dacia Larsen

Heslegård Sportsrideklub

 

 

63,33
6

 

 

63

63,330

 

Top | Retur


 

Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS D-stævne i dressur d. 4. og 5. juni 2016 m. kvalifikations klasse i klubmesterskabet 2016
04/06/2016 - 05/06/2016


 

9 LC Procentklasse Heste - A
 

 

Antal plac.: 1  
Dotering:  

 

Dommere: C: Mette Ludvigsen

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

32

CARNA CAPETCO

Linea Fogh Pedersen

Vemmelev Rideklub

 

 

71,80
1

 

 

72

71,800

1

1

14

HJORTHØJ'S RAKET

Tina Nielsen

Rideklub Vestsjælland

 

 

69,00
2

 

 

69

69,000

 

4

27

HORSEHAVE MILAS

Jens Grand

Sportsrideklubben

 

 

67,00
3

 

 

67

67,000

 

3

21

UNIQHORS WHITE STAR

Mette Hyldebjerg

Rideklub Vestsjælland

 

 

63,60
4

 

 

64

63,600

 

Top | Retur


 

Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS D-stævne i dressur d. 4. og 5. juni 2016 m. kvalifikations klasse i klubmesterskabet 2016
04/06/2016 - 05/06/2016


 

10 1. Kvalifikation til klubmesterskabet 2016 Hest & Pony - A
 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

Dommere: C: Camilla Østerbye

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

22

BRYGGERGÅRDENS DOUBLE TROUBLE - 2

Christoffer Dalby Haugaard

Rideklub Vestsjælland

 

 

71,15
1

 

 

71

71,146

1

7

26

KALEA ANAYA

Patrick Andersen

Rideklub Vestsjælland

 

 

67,48
2

 

 

67

67,482

2

8

5

HEDEGÅRDENS DELUX

Stine Degn

Rideklub Vestsjælland

 

 

66,60
3

 

 

67

66,600

 

9

11

AMAZING GRACE - 1

Ann-sofie Skovlund Eriksen

Rideklub Vestsjælland

 

 

65,17
4

 

 

65

65,170

 

3

21

UNIQHORS WHITE STAR

Mette Hyldebjerg

Rideklub Vestsjælland

 

 

64,44
5

 

 

64

64,438

 

5

23

DONNA MINDED

Charlotte Herhold

Rideklub Vestsjælland

 

 

64,36
6

 

 

64

64,360

 

1

4

YUGI

Nadja Engelhardt

Rideklub Vestsjælland

 

 

62,22
7

 

 

62

62,220

 

Top | Retur


 

Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS D-stævne i dressur d. 4. og 5. juni 2016 m. kvalifikations klasse i klubmesterskabet 2016
04/06/2016 - 05/06/2016


 

11 LB Procentklasse Heste - A
 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

Dommere: C: Camilla Østerbye

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

2

ASHLEY LINDEBJERG

Pia Wulff Dileng

Noagård Rideklub

 

 

70,34
1

 

 

70

70,340

1

6

1

MILANCIO S

Helene Havmøller

Sydhavs Rideklub

 

 

64,83
2

 

 

65

64,830

2

4

15

VALHALLAS (DK) LADYBIRD (OS) - 1

Louise Helskov Christensen

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

63,97
3

 

 

64

63,970

 

1

15

VALHALLAS (DK) LADYBIRD (OS) - 1

Louise Helskov Christensen

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

63,50
4

 

 

64

63,500

 

5

23

DONNA MINDED

Charlotte Herhold

Rideklub Vestsjælland

 

 

63,10
5

 

 

63

63,100

 

Top | Retur


 

Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS D-stævne i dressur d. 4. og 5. juni 2016 m. kvalifikations klasse i klubmesterskabet 2016
04/06/2016 - 05/06/2016


 

12 LA Procentklasse Heste - A
 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

Dommere: C: Camilla Østerbye

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

22

BRYGGERGÅRDENS DOUBLE TROUBLE - 2

Christoffer Dalby Haugaard

Rideklub Vestsjælland

 

 

72,96
1

 

 

73

72,960

1

1

26

KALEA ANAYA

Patrick Andersen

Rideklub Vestsjælland

 

 

66,67
2

 

 

67

66,666

2

4

18

CAISO - 1

Fie Skødt

Slagelse Rideklub

 

 

65,86
3

 

 

66

65,860

 

5

8

AKELA BENNEDSGAARD

Charlotte Hjerpsted

Noagård Rideklub

 

 

63,79
4

 

 

64

63,790

 

2

1

MILANCIO S

Helene Havmøller

Sydhavs Rideklub

 

 

60,56
5

 

 

61

60,560

 

Top | Retur


 

Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS D-stævne i dressur d. 4. og 5. juni 2016 m. kvalifikations klasse i klubmesterskabet 2016
04/06/2016 - 05/06/2016


 

13 LA4, LA5 og LA6 Procentklasse Heste - A
 

 

Antal plac.: 1  
Dotering:  

 

Dommere: C: Camilla Østerbye

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

11

AMAZING GRACE - 1

Ann-sofie Skovlund Eriksen

Rideklub Vestsjælland

 

 

65,83
1

 

 

66

65,833

1

1

18

CAISO - 1

Fie Skødt

Slagelse Rideklub

 

 

64,85
2

 

 

65

64,850