Klasseoversigt
1.LD Showklasse Pony - A
2.LC1-B Ponyer 2014 - A
3.LC2-B Ponyer 2014 - A
5.LB1-B Ponyer 2014 - A
7.LA1-B Ponyer - A
11.PRI12 Ponyer Indledende - A
12.LD Showklasse Heste - A
13.LC1-A Heste 2014 - A
14.LC2-A Heste 2014 - A
15.LC3-A Heste 2014 - A
16.LB1-A Heste 2014 - A
17.LB2-A Heste 2014 - A
19.LA2-A Heste - A
20.LA4-A Heste - A
22.MB0A og MB2A procentklasse klasse 22 og 23 sammenlagt - A

Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Sommer D-stævne i dressur med Pony Cups by Horze Slagelse
07/07/2017 - 09/07/2017


 

1 LD Showklasse Pony - A
 
Antal plac.: 4  
Dotering:  
Dommere: C: Carina Lyons
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

15

34

MARCO POLO - 1

Ditte Hilkjær

Rideklub Vestsjælland

 

 

72,62
1

 

 

73

72,619

1

2

71

LABAN - 1

Rose Aaboe Mikkelsen

Rideklubben Vestervang

 

 

70,56
2

 

 

71

70,555

2

11

71

LABAN - 1

Rose Aaboe Mikkelsen

Rideklubben Vestervang

 

 

70,00
3

 

 

70

70,000

3

10

37

FRENCH KISS - 3

Mathilde strunge

Rideklub Vestsjælland

 

 

69,76
4

 

 

70

69,761

4

3

44

AUGHRIM STAR - 1

Sofia Laura Gaudino

Kastrup-Tårnby Rideklub

 

 

69,72
5

 

 

70

69,722

 

12

44

AUGHRIM STAR - 1

Sofia Laura Gaudino

Kastrup-Tårnby Rideklub

 

 

69,52
6

 

 

70

69,523

 

4

8

BIRKILDS BUENO - 1

Nikoline Karup

Midtsjællands Rideklub

 

 

68,06
7

 

 

68

68,056

 

6

66

HØJMARKENS BLOMST - 3

Rikke Elmelund

Kalundborg Sportsrideklub

 

 

68,06
7

 

 

68

68,056

 

7

65

TRANHOLM'S TWIGGY - 1

Emilia Cecilia Due Hansen

Slagelse Rideklub

 

 

66,39
9

 

 

66

66,389

 

1

48

MISTRESS OF MC LOUGHLIN - 2

Zenia Andersen Nexø

Hallelev Sportsrideklub

 

 

66,11
10

 

 

66

66,111

 

16

66

HØJMARKENS BLOMST - 3

Rikke Elmelund

Kalundborg Sportsrideklub

 

 

65,71
11

 

 

66

65,714

 

9

69

ANGEL SKYLIGHT - 3

Nynne Dietz Viborg

Aagerupgård Sportsrideklub

 

 

65,00
12

 

 

65

65,000

 

13

65

TRANHOLM'S TWIGGY - 1

Emilia Cecilia Due Hansen

Slagelse Rideklub

 

 

64,76
13

 

 

65

64,762

 

14

27

KABRIT'S ACAPELLA - 1

amanda krukov jensen

Baunehøj Rideklub Næstved

 

 

63,33
14

 

 

63

63,333

 

8

47

MISTRESS OF MC LOUGHLIN - 2

Sille Nexø Andersen

Hallelev Sportsrideklub

 

 

61,11
15

 

 

61

61,111

 

5

67

EGES ROLLO - 3

Amanda Fryland

Rytterforeningen i Skælskør

 

 

59,72
16

 

 

60

59,722

 

Top | Retur


Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Sommer D-stævne i dressur med Pony Cups by Horze Slagelse
07/07/2017 - 09/07/2017


 

2 LC1-B Ponyer 2014 - A
 
Antal plac.: 3  
Dotering:  
Dommere: C: Carina Lyons
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

34

MARCO POLO - 1

Ditte Hilkjær

Rideklub Vestsjælland

 

 

185,00
1

 

 

185

74,000

1

8

32

LILLE LINDHOLT SESIGLE - 2

Anna Jørgensen

Rideklub Vestsjælland

 

 

172,50
2

 

 

173

69,000

2

6

46

KLINTHOLM'S SIR CHARLES - 2

Eva Holm Frederiksen

Katrinebjerg Rideklub

 

 

168,00
3

 

 

168

67,200

3

9

45

WILLGAR PANDORA - 1

Isabella Poulsen

Midtsjællands Rideklub

 

 

167,50
4

 

 

168

67,000

 

2

37

FRENCH KISS - 3

Mathilde strunge

Rideklub Vestsjælland

 

 

166,50
5

 

 

167

66,600

 

3

8

BIRKILDS BUENO - 1

Nikoline Karup

Midtsjællands Rideklub

 

 

166,00
6

 

 

166

66,400

 

4

27

KABRIT'S ACAPELLA - 1

amanda krukov jensen

Baunehøj Rideklub Næstved

 

 

163,00
7

 

 

163

65,200

 

7

54

SKATHOLM REX - 1

Oline Petersen

Ringsted Rideklub

 

 

162,00
8

 

 

162

64,800

 

1

39

BEAUTY - 1

Helena Meyer

Stenlille Sportsrideklub

 

 

142,50
9

 

 

143

57,000

 

Top | Retur


Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Sommer D-stævne i dressur med Pony Cups by Horze Slagelse
07/07/2017 - 09/07/2017


 

3 LC2-B Ponyer 2014 - A
 
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Carina Lyons
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

46

KLINTHOLM'S SIR CHARLES - 2

Eva Holm Frederiksen

Katrinebjerg Rideklub

 

 

159,50
1

 

 

160

69,348

1

5

32

LILLE LINDHOLT SESIGLE - 2

Anna Jørgensen

Rideklub Vestsjælland

 

 

152,50
2

 

 

153

66,304

2

3

54

SKATHOLM REX - 1

Oline Petersen

Ringsted Rideklub

 

 

149,50
3

 

 

150

65,000

 

1

39

BEAUTY - 1

Helena Meyer

Stenlille Sportsrideklub

 

 

141,00
4

 

 

141

61,304

 

2

68

HAMANN'S MALOU - 3

Gry Dietz Viborg

Aagerupgård Sportsrideklub

 

 

 

 

 

 

 

Udgå

Top | Retur


Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Sommer D-stævne i dressur med Pony Cups by Horze Slagelse
07/07/2017 - 09/07/2017


 

5 LB1-B Ponyer 2014 - A
 
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Carina Lyons
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

7

STEWARD - 3

Lærke Kryger Vang Hansen

Vemmelev Rideklub

 

 

198,50
1

 

 

199

64,032

1

2

45

WILLGAR PANDORA - 1

Isabella Poulsen

Midtsjællands Rideklub

 

 

196,50
2

 

 

197

63,387

 

Top | Retur


Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Sommer D-stævne i dressur med Pony Cups by Horze Slagelse
07/07/2017 - 09/07/2017


 

7 LA1-B Ponyer - A
 
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Carina Lyons
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

26

RINTJE - 3

Sofie Winskov Rasmussen

Aagerupgård Sportsrideklub

 

 

178,50
1

 

 

179

61,552

1

4

25

SHAWN LUCAS - 1

Alma Kruuse

Ringsted Sports Rideklub

 

 

176,00
2

 

 

176

60,690

 

3

2

LODGE PARK JUNIOR - 2

Mathilde De Neergaard

Rideklub Strålen

 

 

173,00
3

 

 

173

59,655

 

2

15

HELIOS - 1

Julie Kristine Nielsen

Midtsjællands Rideklub

 

 

 

 

 

 

 

Opgi

Top | Retur


Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Sommer D-stævne i dressur med Pony Cups by Horze Slagelse
07/07/2017 - 09/07/2017


 

11 PRI12 Ponyer Indledende - A
 
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Jette Pedersen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

17

RAWA'S ANUBIS - 2

Victoria Toft Waksvik

Aagerupgård Sportsrideklub

 

 

269,50
1

 

 

270

67,375

1

2

24

AMAZONE STENGAARD - 1

Victoria Amalie Nørskov

Nordøstsjællands Rideklub

 

 

231,00
2

 

 

231

57,750

 

Top | Retur


Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Sommer D-stævne i dressur med Pony Cups by Horze Slagelse
07/07/2017 - 09/07/2017


 

12 LD Showklasse Heste - A
 
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Deepa Schølin Enevoldsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

18

FYLKIR PUGLUND

christina petersen

Ertebjerggaard Sports Rideklub

 

 

69,72
1

 

 

70

69,720

1

1

56

BISKA RÆVDAL

Nanna Von linstow kusk

Rideklubben Vestervang

 

 

68,61
2

 

 

69

68,610

2

7

18

FYLKIR PUGLUND

christina petersen

Ertebjerggaard Sports Rideklub

 

 

68,10
3

 

 

68

68,100

 

2

60

NEDRE BRØDBÆKS PONDUS - 2

Stine Toft Christensen

Rideklub Vestsjælland

 

 

67,78
4

 

 

68

67,780

 

4

16

LIGHT

Jannie Surrow Hedegaard

Vemmelev Rideklub

 

 

66,94
5

 

 

67

66,940

 

8

16

LIGHT

Jannie Surrow Hedegaard

Vemmelev Rideklub

 

 

66,19
6

 

 

66

66,190

 

6

56

BISKA RÆVDAL

Nanna Von linstow kusk

Rideklubben Vestervang

 

 

64,05
7

 

 

64

64,050

 

Top | Retur


Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Sommer D-stævne i dressur med Pony Cups by Horze Slagelse
07/07/2017 - 09/07/2017


 

13 LC1-A Heste 2014 - A
 
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Deepa Schølin Enevoldsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

28

ENGBO'S MISSISSIPPI

Sarah Dahl Larsen

Baunehøj Rideklub Næstved

 

 

180,00
1

 

 

180

72,000

1

5

29

KASTKÆRS CANASSIS

Julie Andersen

Rideklub Vestsjælland

 

 

175,00
2

 

 

175

70,000

2

6

3

RINKENÆS' CHICO

Mille Lykke Jørgensen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

172,00
3

 

 

172

68,800

 

11

51

STÆREBOGÅRDS WHITE GHOST

Lisbeth Andersen

Rideklub Vestsjælland

 

 

172,00
3

 

 

172

68,800

 

2

57

BØGEBO'S LUCKY LADY

Helle Runge Erichsen

Vordingborg Sportsrideklub

 

 

169,00
5

 

 

169

67,600

 

7

52

GANDALF AF DANDANELL

Nanna Miriam Jensen

Odsherreds Rideklub

 

 

166,50
6

 

 

167

66,600

 

10

42

FOLGAARDENS CASMIR

Amanda Fabricius Larsen

Ringsted Rideklub

 

 

159,50
7

 

 

160

63,800

 

9

64

GRØNMOSEGÅRDS TEQUIRO

Pia Saust Hansen

Møllebakkens Rideklub

 

 

159,00
8

 

 

159

63,600

 

Top | Retur


Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Sommer D-stævne i dressur med Pony Cups by Horze Slagelse
07/07/2017 - 09/07/2017


 

14 LC2-A Heste 2014 - A
 
Antal plac.: 3  
Dotering:  
Dommere: C: Deepa Schølin Enevoldsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

13

LAURITZ AF STOKHOLT

Trine B. Rasmussen

Vipperød Rideklub

 

 

168,50
1

 

 

169

70,208

1

5

3

RINKENÆS' CHICO

Mille Lykke Jørgensen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

167,00
2

 

 

167

69,583

2

10

30

AARØ'S IBENHOLT

Linette Møller Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

166,50
3

 

 

167

69,375

3

9

29

KASTKÆRS CANASSIS

Julie Andersen

Rideklub Vestsjælland

 

 

166,00
4

 

 

166

69,167

 

8

28

ENGBO'S MISSISSIPPI

Sarah Dahl Larsen

Baunehøj Rideklub Næstved

 

 

164,50
5

 

 

165

68,542

 

11

6

MAYENI BAKKEGÅRD

Lisbeth Petersen

Holbæk Rideklub

 

 

163,00
6

 

 

163

67,917

 

2

51

STÆREBOGÅRDS WHITE GHOST

Lisbeth Andersen

Rideklub Vestsjælland

 

 

161,00
7

 

 

161

67,083

 

14

59

TINGGÅRDENS ALLSANDRO

Kristine Norup

Noagård Rideklub

 

 

159,50
8

 

 

160

66,458

 

3

42

FOLGAARDENS CASMIR

Amanda Fabricius Larsen

Ringsted Rideklub

 

 

158,00
9

 

 

158

65,833

 

12

40

KVISTGAARD'S CALANDO BLUE

Lene Særmark

Møllebakkens Rideklub

 

 

153,00
10

 

 

153

63,750

 

6

64

GRØNMOSEGÅRDS TEQUIRO

Pia Saust Hansen

Møllebakkens Rideklub

 

 

152,50
11

 

 

153

63,542

 

7

52

GANDALF AF DANDANELL

Nanna Miriam Jensen

Odsherreds Rideklub

 

 

152,00
12

 

 

152

63,333

 

Top | Retur


Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Sommer D-stævne i dressur med Pony Cups by Horze Slagelse
07/07/2017 - 09/07/2017


 

15 LC3-A Heste 2014 - A
 
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Deepa Schølin Enevoldsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

30

AARØ'S IBENHOLT

Linette Møller Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

171,50
1

 

 

172

68,600

1

4

57

BØGEBO'S LUCKY LADY

Helle Runge Erichsen

Vordingborg Sportsrideklub

 

 

171,50
1

 

 

172

68,600

1

3

5

CANDY BELL

Jeanette Rem Larsen

Rideklub Vestsjælland

 

 

166,00
3

 

 

166

66,400

 

1

55

LANGTOFTEGÅRD BLUE SAFIR

Annette Villebæk Fritzbøger

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

162,00
4

 

 

162

64,800

 

5

62

LANGTOFTEGÅRD LAMBORGHINI

Annette Villebæk Fritzbøger

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

153,00
5

 

 

153

61,200

 

Top | Retur


Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Sommer D-stævne i dressur med Pony Cups by Horze Slagelse
07/07/2017 - 09/07/2017


 

16 LB1-A Heste 2014 - A
 
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Jette Pedersen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

40

KVISTGAARD'S CALANDO BLUE

Lene Særmark

Møllebakkens Rideklub

 

 

191,00
1

 

 

191

63,667

1

3

6

MAYENI BAKKEGÅRD

Lisbeth Petersen

Holbæk Rideklub

 

 

190,50
2

 

 

191

63,500

 

4

55

LANGTOFTEGÅRD BLUE SAFIR

Annette Villebæk Fritzbøger

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

188,50
3

 

 

189

62,833

 

1

62

LANGTOFTEGÅRD LAMBORGHINI

Annette Villebæk Fritzbøger

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

 

 

 

 

 

Disk

Top | Retur


Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Sommer D-stævne i dressur med Pony Cups by Horze Slagelse
07/07/2017 - 09/07/2017


 

17 LB2-A Heste 2014 - A
 
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Jette Pedersen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

33

KAI FAN DE MARREN

Inge Rasmussen

Kalundborg Sportsrideklub

 

 

200,50
1

 

 

201

66,833

1

1

5

CANDY BELL

Jeanette Rem Larsen

Rideklub Vestsjælland

 

 

194,50
2

 

 

195

64,833

 

Top | Retur


Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Sommer D-stævne i dressur med Pony Cups by Horze Slagelse
07/07/2017 - 09/07/2017


 

19 LA2-A Heste - A
 
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Jette Pedersen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

9

JUANDIAZZ (STOR -LUNDS ENJOY)

Laura Prehn Nyhuus

Roskilde Rideklub

 

 

192,00
1

 

 

192

66,207

1

7

61

SLEIPNER BASLAND

Kia Lønskov

Slagelse Rideklub

 

 

190,50
2

 

 

191

65,690

2

3

49

PONTIAC AF NØDDEBOGÅRD

Pia Wulff Jelstrup

Noagård Rideklub

 

 

187,50
3

 

 

188

64,655

 

5

23

SANTANA MASTER MIND

Kristina Eskildsen

Fuglebjerg Køre- Og Rideforening

 

 

183,50
4

 

 

184

63,276

 

6

36

MOSEGÅRDENS IKAROS

Line Riisager Hauritz

Kastrup-Tårnby Rideklub

 

 

180,50
5

 

 

181

62,241

 

4

53

COCO AF SKOVVANG

Mette Weirsøe

Næstved Sportsrideklub

 

 

173,00
6

 

 

173

59,655

 

Top | Retur


Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Sommer D-stævne i dressur med Pony Cups by Horze Slagelse
07/07/2017 - 09/07/2017


 

20 LA4-A Heste - A
 
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Jette Pedersen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

14

AMIGO

Maja Jensen

Ertebjerggaard Sports Rideklub

 

 

227,50
1

 

 

228

66,912

1

5

61

SLEIPNER BASLAND

Kia Lønskov

Slagelse Rideklub

 

 

223,50
2

 

 

224

65,735

 

2

70

WAGA WAGA

Camilla Stengelshøj Madsen

Noagård Rideklub

 

 

223,00
3

 

 

223

65,588

 

1

1

KERIDO A EGELYKKEN

Sara Trærup

Storkøbenhavns Rideklub

 

 

215,50
4

 

 

216

63,382

 

Top | Retur


Resultatliste
Rideklub Vestsjælland
 

DRF Stævneprogram 2003 - RKVS Sommer D-stævne i dressur med Pony Cups by Horze Slagelse
07/07/2017 - 09/07/2017


 

22 MB0A og MB2A procentklasse klasse 22 og 23 sammenlagt - A
 
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Jette Pedersen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

1

KERIDO A EGELYKKEN

Sara Trærup

Storkøbenhavns Rideklub

 

 

61,03
1

 

 

61

61,030

1

1

31

KALEA ANAYA

Patrick Andersen

Rideklub Vestsjælland

 

 

57,31
2

 

 

57

57,310

 

3

22

AKRIDO LYNGKÆR

Julie Andersen

Rideklub Vestsjælland

 

 

56,32
3

 

 

56

56,320

 

Top | Retur